Datový-zdroj-3@30x.png

Co obnáší vytvoření loga?

Vytvoření loga je jednou z nejdůležitějších a zároveň nejtěžších úloh pro grafického designéra. Logo je základním prvkem firemní identity a má za úkol jednoduše a rychle identifikovat společnost. Je to jeden z nejdůležitějších faktorů pro budování značky a zvyšování povědomí o společnosti.

Jako grafický designer se snažím vytvořit logo, které bude odpovídat filozofii a cílům společnosti. Je důležité vyvážit estetické a funkční požadavky tak, aby logo bylo jednoduché, zapamatovatelné a odpovídalo potřebám klienta.

Proces vytvoření loga

V první fázi tvorby firemního loga se snažím pochopit potřeby a cíle společnosti. Je důležité vědět, co společnost reprezentuje a jaké hodnoty ji vystihuje. Poté se zaměřuji na tvorbu několika návrhů, které následně konzultuji s klientem. Výsledný návrh by měl být jednoduchý, zapamatovatelný a snadno rozpoznatelný.

vytvoření loga
vytvoření loga

Při tvorbě firemního loga je důležité dodržovat několik základních pravidel. Logo by mělo být jednoduché a srozumitelné. Mělo by být snadno rozpoznatelné, a to i ve zmenšené verzi. Logo by mělo být flexibilní a snadno použitelné na různých typech materiálů a médií.

Kromě estetických požadavků je důležité vzít v úvahu i technické aspekty tvorby firemního loga. Logo by mělo být ve vektorové formě, aby bylo možné ho jednoduše změnit na různých velikostech bez ztráty kvality.

Logo a autorská práva

V neposlední řadě je důležité, aby logo bylo unikátní a nezaměnitelné. Je nutné zajistit, aby logo nebylo podobné žádné jiné značce na trhu, aby nedocházelo ke zmatení zákazníků a aby se zabránilo problémům s autorskými právy.

V závěru lze říci, že vytvoření loga je náročný, ale velmi důležitý proces, který má významný vliv na to, jak bude vaše značka vnímána veřejností. Jako grafik a webdesigner se snažím vytvořit logo, které bude vystihovat váš byznys a bude atraktivní pro vaši cílovou skupinu.

KALKULACE WEBU

Chcete vědět kolik váš web bude stát? Využijte této kalkulačky. Výsledná cena je však pouze odhad. Konkrétní cenu vám sdělím po osobní konzultaci a zpracování vaší poptávky.

[code_snippet id=5]

Vámi zadané osobní údaje zpracovávám dle normy GDPR –  110/2019 Sb. Zákon o zpracování osobních údajů. Zavazuji se tímto, že vámi zadané osobní údaje budu využívat pouze za účelem zpětného kontaktu. Nebudou nikdy poskytnuty třetím stranám ani využity k marketingovým účelům. Pokud budete mít podezření na zneužití, kontaktujte mě pomocí e-mailu honza@janradilek.cz.